Formaţia Steaua Bucureşti a învins, duminică seară, cu scorul de 3-1, echipa Dinamo, în derbiul etapei a XIV-a a Ligii I, disputat pe Arena Naţională, în care a revenit după ce la pauză a fost condusă cu 1-0.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Rusescu ’63 din penalti, ’83 şi Szukala ’87, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Alexe, în minutul 38.

La partida de pe Arena Naţională au asistat 49.112 spectatori, dintre care 2.750 de fani dinamovişti.

După marcarea golului, fanii dinamovişti dispuşi la inelul doi al Peluzei Nord au rupt zeci de scaune pe care le-au aruncat către suporterii Stelei aflaţi la nivelul inferior. Fanii dinamovişti au mai aruncat de asemenea cu cinci petarde înspre fanii stelişti.