joi, septembrie 19, 2024
AcasăActualitate 2Alexandra Constantin de la CSS Ploiești a devenit vicecampioană națională la înot...

Alexandra Constantin de la CSS Ploiești a devenit vicecampioană națională la înot în ape libere

-

Sâmbăta trecută, pe 24 august, pe plaja Zoom Beach din Mamaia, s-a desfășurat Campionatul Național de Înot în ape deschise, dedicat categoriilor juniori 1 și 2, tineret, seniori și masters. În cadrul competiției s-au desfășurat probe de 3000 m pentru categoria masters și 5000 m pentru juniori 1 și 2, tineret și senior, conform observatorulph.ro

Clubul Sportiv Școlar Ploiești a fost reprezentat în cadrul competiției de la malul mării de înotătoarea Alexandra Constantin, care a participat la proba de 5000 m.

Ea a obținut locul al doilea la categoria junioare II și a câștigat medalia de argint, dar și titlul de vicecampioană națională.